Zamknij

Tusk wspomoże PO w wyborach? Boni: Nie wiem, czy on tego chce [WIDEO]

Redakcja
27.01.2018 13:42
Tusk wspomoże PO w wyborach? Boni: Nie wiem, czy on tego chce [WIDEO]
fot. Radio ZET

Michał Boni był sobotnim gościem Radia ZET.  

– Wybory prezydenckie są w 2020 roku, a Tusk kończy kadencję przewodniczącego Rady Europejskiej w listopadzie 2019 więc z pewnego punktu widzenia nie musiałby przerywać kadencji, tylko ją skończyć – ocenił Michał Boni. Odniósł się tym samym do sugestii dotyczących przyszłości politycznej szefa RE.

Europoseł PO dodał, że ceni sobie aktywność przewodniczącego Rady Europejskiej w polskich sprawach. – Wszyscy się tym emocjonują i to są sygnały zarówno dla społeczeństwa, jak i tych, którzy są bliżej Tuska. Dają nam poczucie dobrej emocji – przyznał Boni.

Polityk Platformy Obywatelskiej, dopytywany przez Łukasza Konarskiego o polityczne plany Donalda Tuska, odpowiedział, że „może on być w wielu funkcjach użyteczny”. – Jeśli wróciłby wcześniej, to musiałby wejść do polskiej polityki już wczesną wiosną 2019 i włączyć się w kampanię parlamentarną. Nie wiem, czy on tego chce – prognozuje Boni. Europoseł PO sądzi, że były premier wolałby raczej, by to nowa generacja polityków wzięła sprawy w swoje ręce.

Zobacz także

Michał Boni w rozmowie z Łukaszem Konarskim wskazał też na przyzwolenie, jakie jego zdaniem przez ostatnie dwa lata ze strony rządzących mieli nacjonaliści. – To nie są chłopaki, które się bawią w lesie, ale zorganizowane grupy, które czują przyzwolenie społeczne i przekraczają różne granice. Jak się nie potępia publicznie, to ten margines się poszerza, tak samo było w Niemczech hitlerowskich – podkreślił Boni. Czy od nowa musimy uczyć się historii? – pytał europoseł PO.

RadioZET.pl/DG