Patryk Jaki ma swojego faworyta na prezydenta Warszawy. Jest nim znany polityk PiS

Redakcja
14.03.2018 08:52
Patryk Jaki
fot. PAP

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem na prezydenta Warszawy; ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie - powiedział w środę w TVN24 wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

 - Jeżeli chodzi o moją kandydaturę - dalej powiedziałem, że jak sondaże wskażą, że jestem osobą, która ma szanse powalczyć o Warszawę, to wtedy partia ma podjąć decyzję pozytywną - powiedział Jaki, pytany o poniedziałkowe spotkanie m.in. kierownictwa PiS dot. wyborów samorządowych. Jak zaznaczył, "wtedy nie wyklucza startu" w wyborach na prezydenta stolicy.

Wiceminister Jaki był pytany, czy nie zmalały szanse marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego na kandydowanie na prezydenta stolicy. "To jest zawsze decyzja partii" - odparł.

Zobacz także

Jaki odpowiadał też na pytanie, czy szef kancelarii premiera Michał Dworczyk byłby dobrym kandydatem.

- Też uważam, że byłby to dobry kandydat. Ma wiele zalet i jeżeli będzie kandydatem prawicy może liczyć na moje wsparcie - zadeklarował.

Kolejny raz poinformował, że nie chce być kandydatem na wiceprezydenta Warszawy. "Nie chcę się zrzec mandatu poselskiego, który pochodzi od ludzi i jest dla mnie najcenniejszy" - powiedział Jaki.

RadioZET.pl/pap/maal