Zamknij

Michał Giercuszkiewicz nie żyje. Legendarny muzyk Dżemu miał 66 lat

27.07.2020 23:52
Michał Giercuszkiewicz nie żyje. Legendarny muzyk Dżemu miał 66 lat
fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Michał Giercuszkiewicz nie żyje. Legendarny perkusista Dżemu zmarł w poniedziałek 27 lipca, w wieku 66 lat – przekazała za pośrednictwem mediów społecznościowych Śląska Grupa Bluesowa.

Michał Giercuszkiewicz nie żyje – poinformowała w poniedziałek Śląska Grupa Bluesowa. Legendarny perkusista zespołu Dżem odszedł w wieku 66 lat. Karierę muzyczną rozpoczął w latach 70. – grał wówczas w zespole Agopeum.

Zobacz także

Michał "Gier" Giercuszkiewicz miał na swoim koncie współpracę z zespołami rockowymi oraz bluesowymi. Muzyk grał m.in. ze Śląską Grupą Bluesową, Apogeum, Dżemem, zespołem Kwadrat, zespołem Krzak oraz z Elżbietą Mielczarek.

Zobacz także

Michał Giercuszkiewicz nie żyje. Muzyk przyjaźnił się z Ryszardem Riedlem

Michał Giercuszkiewicz był przyjacielem Ryszarda Riedla. Razem stworzyli i nagrali większość najsłynniejszych utworów zespołu Dżem. Jak czytamy na portalu tvpinfo.pl, perkusista od dłuższego czasu mieszkał w Bieszczadach. Muzyk sam zbudował dom na wodzie, na Zalewie Solińskim.

Zobacz także

Premiera ostatniego albumu Giercuszkiewicza miała miejsce 19 czerwca bieżącego roku – nosi on tytuł „Wolność” i jest to wydane dwupłytowe.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku
RadioZET.pl/tvpinfo.pl/Śląska Grupa Bluesowa/Facrbook