Były prezes PZU jest na L4 z przychodni swojej matki

Redakcja
07.04.2017 13:15
Były prezes PZU jest na L4 z przychodni swojej matki
fot. Radio ZET

W marcu informowaliśmy, że Michał Krupiński stracił posadę prezesa PZU. Jak dowiedział się nasz reporter, Krupiński poszedł na zwolnienie i na jego konto wciąż wpływa 80 proc. wynagrodzenia, czyli około 80 tys. złotych. Sprawa nie byłaby bulwersująca, gdyby nie fakt, że L4 wypisano mu w przychodni, gdzie pracuje jego własna matka. Lekarz potwierdził, że najmłodszy prezes w historii PZU osobiście pofatygował się w rodzinne strony po zwolnienie. Jego matka odmówiła komentarza naszemu reporterowi.

Michał Krupiński oficjalnie nadal pracuje w Powszechnym Zakładzie Ubezpieczeń i należy mu się wynagrodzenie. Jak dowiedziało się Radio ZET - L4 Krupińskiemu wystawiono w prywatnej przychodni jego matki. Zwolnienie wystawione zostało przez niepubliczny ZOZ pani Krupińskiej w Jodłowniku w Małopolsce, czyli rodzinnych stronach byłego prezesa. Reporter Radia ZET pojechał do Jodłownika. Lekarz, który wypisywał zwolnienie twierdzi, że Krupiński fizycznie odwiedził placówkę.

- Odwołany zostałem w dniu 22 marca 2017 r., zwolnienie zostało wystawione w dniu 30 marca 2017 r. Po odwołaniu byłem do pełnej dyspozycji spółki PZU S.A. Dostarczono mi wypowiedzenie umowy. Nie zamierzam pobierać nienależnego mi wynagrodzenia - napisał nam Michał Krupiński odnosząc się do naszej publikacji.

Michała Krupińskiego nazwano „złotym dzieckiem PiS”. Był bliskim człowiekiem Zbigniewa Ziobry. Jego droga kariery wygląda imponująco. Pracował na stanowiskach kierowniczych w Banku Światowym, Meril Lynch i Bank of America. PZU kierował od stycznia ubiegłego roku. Zarzucano mu że doprowadził do licznych konfliktów w zarządzie i radzie nadzorczej spółki. Do jego sukcesów zaliczano zakup - razem z Polskim Funduszem Rozwoju - Banku Pekao SA.

Tuż przed dymisją uzgodnił ze związkami zawodowymi zwolnienie z grupy PZU prawie tysiąca pracowników. W latach 2006-2007 był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Skarbu. Prezesem zarządu PZU został w 2016 roku.

RadioZET.pl/ro/strz