Zamknij

Piróg ostro o samobójstwie szykanowanego nastolatka: Jeżeli rząd nie widzi w tym nic złego, to jest współwinny śmierci

Redakcja
29.09.2017 19:34
Piróg ostro o samobójstwie szykanowanego nastolatka: Jeżeli rząd nie widzi w tym nic złego, to jest współwinny śmierci
fot. Radio ZET

Michał Piróg był gościem Justyny Dżbik i Romana Osicy w "Popołudniu z Radiem ZET".

W studiu Piróg mówił m.in. o kwestii dostępu do broni. Prowadzący poprosili go także o ocenę sytuacji w kraju. Gość odparł, że wielu Polaków jest zadowolonych, ale jego zdaniem nie jest dobrze. Przypomniał sprawę śmierci 14-latka szykanowanego ze względu na orientację seksualną.

- Politycy wychodzą i mówią, że to tak naprawdę wina innych polityków. Takie przekomarzanie się. Mówimy o śmierci nastolatka, gdzie powodem śmierci było szydzenie i szykanowanie - powiedział.

Jak dodał, osoba doprowadzająca drugiego człowieka do skrajnej sytuacji, w której ten targa się na swoje życie, jest współwinna śmierci.

- Jeżeli rząd nie widzi w tym nic złego i jeszcze oprócz tego mówi, że jest to zdarzenie, które miało prawo mieć miejsce, jest współwinny śmierci tego dziecka - stwierdził.

Do tragedii doszło w miejscowości Gorczyn (woj. łódzkie). Kacper słyszał od kolegów ze szkoły, że "ma inną orientację i inaczej się ubiera". Padł ofiarą homofobicznego dręczenia i docinek ze strony rówieśników. Nie wytrzymał tej atmosfery. Krótko po rozpoczęciu nowego roku szkolnego, nastolatek powiesił się w domu.

Radio ZET/maal