Zamknij

Michał Wojciechowski nie żyje. Polityk PSL miał 36 lat

09.09.2021 12:08
Michał Wojciechowski
fot. Facebook/Krzysztof Grabowski

Michał Wojciechowski nie żyje. Polityk należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego i był sołtysem wsi Budy Liskowskie II. Wiadomość o śmierci samorządowca przekazał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski. Wojciechowski miał 36 lat.

Michał Wojciechowski nie żyje. Był samorządowcem. Od trzeciego roku życia chorował na zapalenie stawów. Zmarł w wieku 36 lat.

Polityk zasiadał w Radzie Naczelnej PSL. Pełnił funkcję sołtysa wsi Budy Liskowskie II niedaleko Kalisza. Wojciechowski był również dyrektorem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu i prezesem Zarządu Gminnego PSL w Liskowie. Angażował się też w działalność społeczną.

Michał Wojciechowski nie żyje. Polityk PSL miał 36 lat

Informację o śmierci Wojciechowskiego przekazał wicemarszałek województwa wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, który pożegnał go na swoim profilu w mediach społecznościowych. „Bardzo smutna wiadomość. Zmarł mój przyjaciel Michał Wojciechowski (…). Wybitna postać! Nikt nie jest w stanie zapełnić pustki po nim! Dziękuję za wszystko i spoczywaj w pokoju przyjacielu!”.

„Fakty Kaliskie” podkreślają, że Wojciechowski był „znanym i oddanym ludziom społecznikiem”. Inicjował m.in. zbiórki krwi czy książek dla rodzinnych domów dziecka. Otrzymał wiele wyróżnień. W 2009 roku przyznano mu tytuł Człowieka Roku Wśród Niepełnosprawnych. Pięć lat później został odznaczony medalem „Zasłużony dla powiatu kaliskiego”.

RadioZET.pl/"Fakty Kaliskie"

C