Zamknij

Michał Wójcik o KPO: Ten dokument zawsze może ulec zmianie

Redakcja
02.05.2021 13:10

– Projekt, który został wysłany do Komisji Europejskiej przez polski rząd, to projekt ostateczny. Aczkolwiek z uwagi na to, że KE wydłużyła o dwa tygodnie termin konsultacji w poszczególnych państwach, jak mają wyglądać krajowe plany odbudowy, to będzie jeszcze możliwość doprecyzowania pewnych postulatów, chociażby samorządowych – mówił w programie "7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET" Rafał Bochenek z Prawa i Sprawiedliwości.

Czy po wtorkowym głosowaniu w Sejmie nad ratyfikacją Krajowego Planu Odbudowy ten dokument może zostać zmieniony przez PiS? – pytał Andrzej Stankiewicz. Takie obawy ma bowiem Lewica, która zapowiedziała poparcie projektu wyłącznie, gdy znajdą się w nim postulaty tej partii.

– Korpus całego Krajowego Planu Odbudowy jest przygotowany, chodzi o dopracowanie pewnych szczegółów. Nikt poważny nie dojdzie do wniosku, że przygotujemy Krajowy Plan Odbudowy na nowo w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Po wielomiesięcznych pracach nie jest to możliwe, już nie da się go zrewolucjonizować, ale można uzupełnić o pewnie szczegół – odpowiedział Rafał Bochenek.

O ewentualne zmiany w projekcie KPO pytany był również Michał Wójcik, który jest członkiem KPRM.

– Oczywiście, że mogą być możliwości zmian. Nawet sama Komisja Europejska może wymusić pewne zmiany, jeżeli coś nie będzie pasowało w tym dokumencie. Komisja Europejska zostawia sobie pewien czas, żeby ten dokument ostatecznie był dopracowany – tłumaczył minister. – Ten dokument zawsze może ulec zmianie z tego co wiem – podsumował Michał Wójcik.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl