Zamknij

Michał Żebrowski w Radiu ZET: obrzydliwe draństwo, świństwo i takich granic nie powinno się przekraczać

Redakcja
19.10.2018 09:19
Michał Żebrowski w Radiu ZET: obrzydliwe draństwo, świństwo i takich granic nie powinno się przekraczać
fot. RadioZET

Michał Żebrowski o wadach Rafała Trzaskowskiego: „Szaleńczo jeździ na nartach i jest uzależniony od książek. Poza tym nie jest bufonem. To człowiek wspaniały, mądry, ma krystaliczny charakter”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

„Znam go od dziecka i wiem, że to człowiek mądry, uczciwy i dobry. Człowiek, któremu nie imponują pieniądze, tylko wiedza, kultura i charakter. Jest wspaniały” – mówi o Rafale Trzaskowskim gość Radia ZET, aktor Michał Żebrowski.

Zobacz także

Dodaje, że kandydat Koalicji Obywatelskiej jest „krystalicznego charakteru” człowiekiem i „nie przepuści żadnego dziadostwa”. „Nie jest bufonem, potrafi rozmawiać z ludźmi, słyszeć to, co do niego mówią i nawiązywać dobre relacje ze wszystkimi” – wylicza Michał Żebrowski. Trzaskowski kontynuacją rządów Gronkiewicz-Waltz? Zdaniem gościa Radia ZET to polityk zupełnie innego pokolenia. „Jesteśmy na szczęście skazani na zmianę pokoleniową, zmianę standardów rozmowy w polityce i o polityce” – dodaje aktor. Zdaniem Żebrowskiego, Rafał Trzaskowski ma „wielkie doświadczenie i wprowadzi Warszawę na zupełnie inną drogę”.

Dopytywany przez Beatę Lubecką o to, czy Trzaskowski ma jakieś wady, Żebrowski odpowiada, że „jeździ szaleńczo na nartach, jest uzależniony od książek i jest pracoholikiem. „Jest najbardziej kąśliwym krytykiem naszego teatru i moich poczynań aktorskich” – komentuje dyrektor Teatru 6. piętro. Pytany o to, czy powie coś pozytywnego o Patryku Jakim, gość Radia ZET odpowiada, że kandydat Zjednoczonej Prawicy „sam dużo mówi o sobie”.

Zobacz także

Beata Lubecka pytała swojego gościa także o spot sprzed 10 lat, w którym Michał Żebrowski był rozstrzeliwany „za Rafała”. „Ja parodiowałem romantyczny sposób grania, bohaterów romantycznych. Bohaterów, z którymi się wtedy kojarzyłem. Zmanipulowano to – pokazano w telewizji publicznej, mówiąc, że my nabijaliśmy się z tragedii powstańców” – tłumaczy aktor. Jego zdaniem to „obrzydliwe draństwo, świństwo i takich granic nie powinno się przekraczać”.

Michał Żebrowski uważa, że Trzaskowski jest człowiekiem „prawym” i „skromnym”. „Zawsze tym, co miał najlepsze, dzielił się” – ocenia. Jego zdaniem „jeżeli człowiek wyrobi sobie markę, to ma ją już na zawsze” i tak jest w przypadku Rafała Trzaskowskiego.

RadioZET.pl/BM