Zamknij

Paralotniarze spadli z kilkudziesięciu metrów. Kobieta w stanie ciężkim

06.08.2020 08:17
Wypadek paralotniarzy w Wielkopolsce
fot. Shutterstock, zdj. ilustracyjne

Groźny wypadek dwójki paralotniarzy na lotnisku w Michałkowie. Instruktor i 23-letnia kursantka spadli z wysokości ok. 50-70 metrów. Ratownicy przetransportowali kobietę do szpitala w śmigłowcu LPR, jej stan jest ciężki.

Wypadek paralotniarzy w Michałkowie w Wielkopolsce. Jak podaje serwis wlkp24.info, do zdarzenia doszło w środę ok. godz. 16. Na paralotni lecieli 47-letni instruktor i młodsza o niemal ćwierć wieku kursantka.

- Leciała nią 23-letnia kobieta z powiatu szamotulskiego wraz z 47-letnim instruktorem z powiatu ostrowskiego – powiedziała Małgorzata Michaś, rzecznik prasowy ostrowskiej.

Paralotniarze spadli z kilkudziesięciu metrów. Kobieta w stanie ciężkim

Zobacz także

Policja podała, że oboje spadli z dużej wysokości, kilkudziesięciu metrów. Na miejsce przybyli ratownicy w śmigłowcu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, strażacy oraz policjanci. Ciężko ranna kobieta została przetransportowana śmigłowcem LPR do szpitala w Kaliszu. Mężczyzna miał mniej poważne rany – trafił w karetce pogotowia do szpitala w Ostrowie Wlkp.

Na razie wiadomo, że mężczyzna doznał urazu kończyn, badanie cały czas trwa

 – poinformował PAP rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala dr. Adam Stangret.

Zobacz także

23-latka walczy o życie. Rzecznik prasowy kaliskiego szpitala Paweł Gawroński przekazał PAP, że jej stan jest ciężki. - Kobieta doznała poważnego urazu kręgosłupa i od razu trafiła na blok operacyjny - powiedział.

RadioZET.pl/Wlkp24.info/PAP