Zamknij

Tego będą uczyć się w szkole o profilu disco polo. „Bo kto teraz słucha jazzu?”

20.02.2020 12:46
Michałów. Rusza szkoła o profilu disco polo. Marcin Miller z Boys nauczycielem
fot. Radio ZET / Natalia Żyto

To pierwsza w Polsce szkoła, która będzie kształcić uczniów w dziedzinie disco polo. Nabór do klasy estradowej rusza już za kilka dni. W czwartek w liceum w Michałowie odbyła się konferencja prasowa, a jednym z gości był Marcin Miller, który jako nauczyciel przekaże młodym, jak założyć zespół czy stworzyć hit na miarę "Jesteś szalona".

W Michałowie na Podlasiu ruszy we wrześniu pierwsza w Polsce klasa o profilu discopolowym. Oficjalnie liceum w Michałowie oferuje młodzieży naukę w klasie estradowej. 

W ramach zajęć uczniowie będą uczyć się śpiewu, tańca, ale też organizacji koncertów, kwestii związanych z nagłośnieniem czy wystąpieniami publicznymi. W rolę jednego z nauczycieli wcieli się lider zespołu Boys Marcin Miller, znany m.in. z hitu „Jesteś szalona”.

Będą DJ-e, prowadzenie imprez, będzie otwarte studio, technika estradowa. Wszystko co związane z estradą, będzie tutaj. Również to, jak założyć dobry zespół typu boysband

- powiedział Miller w Michałowie reporterce Radia ZET Natalii Żyto. 

Ale oprócz Millera w gronie pedagogicznym może pojawić się więcej gwiazd kojarzonych z gatunkiem disco polo. - To na początek, liczymy na współpracę z innymi, bo kto nie chce tworzyć historii – mówił w czwartek burmistrz Michałowa Marek Nazarko.

Wszystko dzięki współpracy liceum ze znaną w branży disco polo wytwórnią muzyczną Green Star, która wydaje płyty takich zespołów jak Akcent, Bayer Full czy właśnie Boys. 

Władze Michałowa bronią pomysłu: "A kto teraz słucha jazzu?"

Według władz miasta utworzenie takich kierunków jak mechaniczny czy budowlany nie odniosły spodziewanych rezultatów, więc zdecydowano się na stworzenie młodym warunków do rozwijania innych pasji. - Tworząc klasę estradową, stwarzamy możliwości, by młodzież wygrała marzenie – podkreślił burmistrz Nazarko.

Gdybyśmy tworzyli pierwsze liceum poświęcone jazzowi, też byłaby prawdopodobnie krytyka. A kto teraz słucha jazzu?

- pytał naszą reporterkę zastępca burmistrza Michałowa Konrad Sikora.

Również minister edukacji narodowej wydaje się być tym pomysłem zachwycony. - Nie ma w tym nic złego, żeby młodzi ludzie, którzy chcą występować na estradzie, byli do tego profesjonalnie przygotowywani. Być może to chwyci – mówił w poniedziałek Dariusz Piontkowski.

Dodajmy, że zgłoszenia do klasy estradowej będą przyjmowane od marca. W szkole będzie działała również klasa o profilu ogólnym. W tym roku w szkole jest zaledwie 60 uczniów, a w klasie maturalnej tylko czworo. Władze samorządowe liczą na to, że pomysł okaże się sukcesem, a szkoła będzie tętnić życiem.

Zobacz także

RadioZET.pl/Natalia Żyto/materiały prasowe