Zamknij

Polityk PSL przechodzi do partii Gowina

Redakcja
20.01.2018 13:25
Polityk PSL przechodzi do partii Gowina
fot. Marek Maliszewski/REPORTER

Podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko przechodzi do Porozumienia - poinformował o tym oficjalnie w sobotę w Białymstoku, na wspólnej konferencji prasowej z liderem tego ugrupowania, wicepremierem Jarosławem Gowinem.

Mieczysław Baszko był jedynym posłem ludowców z województwa podlaskiego, to jego pierwsza parlamentarna kadencja. W wyborach jesienią 2015 roku głosowało na niego ok. 7 tys. wyborców.

O tym, że Baszko zamierza opuścić PSL napisał w piątek portal Fakt24.pl. 

W 2015 roku Mieczysław Baszko został prezesem Podlaskiego Zarządu Wojewódzkiego PSL. W październiku tego samego roku dostał się do Sejmu z listy ludowców w województwie podlaskim.

W Sejmie pracuje w dwóch komisjach: kultury fizycznej, sportu i turystyki oraz łączności z Polakami za granicą.

Transfery do PSL?

Szef liczącego 4 posłów koła UED Jacek Protasiewicz mówił w piątek PAP, że jeśli istnienie klubu PSL byłoby zagrożone, politycy rozważają dołączenie do klubu Stronnictwa. - Nam zależy na wspólnym froncie opozycji, każdy kto jest po stronie opozycji w kłopocie, może liczyć na nasze wsparcie - dodał Protasiewicz.

Zobacz także

Inny poseł UED Stefan Niesiołowski potwierdził w piątek PAP, że koło bierze pod uwagę wsparcie osobowe Stronnictwa, w momencie, gdy PSL utraciłoby wymaganą liczbę posłów do utworzenia klubu parlamentarnego.

RadioZET.pl/PAP/DG