Zamknij

Chwile grozy w Międzyzdrojach. Ciężarówka rozbijała auta, wjechała na pole kempingowe

05.08.2022 12:34
międzyzdroje wypadek
fot. OSP Kołczewo

W Międzyzdrojach miało miejsce bardzo niebezpieczne zdarzenie. Kierowca ciężarówki taranował zaparkowane samochody, przebił ogrodzenie i wjechał na teren pola kempingowego. Jedna osoba została ranna.

Niecodzienna sytuacja miała miejsce 4 sierpnia po godz. 16:00. Jak relacjonuje OSP Kołczewo, kierowca ciężarówki jadąc ul. Polną, taranował zaparkowane tam samochody, latarnie i wjechał na teren pola kempingowego.

Po przebiciu ogrodzenia, pojazd rozjechał jeden z namiotów i uderzył w kolejne auto. W czasie wypadku namiot był pusty i nikomu nic się nie stało.

Międzyzdroje. Ciężarówka staranowała auta i latarnie

"Na skutek zdarzenia uszkodzeniu uległ samochód ciężarowy, pięć samochodów osobowych, dwie uliczne latarnie oraz ogrodzenie i jeden z namiotów na polu kempingowym. Pomocy medycznej potrzebował jedynie kierowca ciężarówki. W zniszczonych samochodach oraz namiocie, w tym czasie nikt nie przebywał" - podaje OSP Kołczewo.

Wszystko wskazuje na to, że kierowca ciężarówki stracił przytomność. "To naprawdę cud, że nikt nie został poszkodowany. Całe zdarzenie mogło się skończyć tragicznie" - pisze w mediach społecznościowych OSP Międzyzdroje.

Dyżurny SKKP PSP w Kamieniu Pomorskim do akcji zadysponował zastęp 462z25 z Posterunku PSP w Międzyzdrojach, zastęp 469z40 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyzdrojach, zastęp 469z27 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiniu oraz zastęp 469z36 z Ochotniczej Straży Pożarnej w Kołczewie. Na miejscu pojawiły się również trzy patrole policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Kierowca ciężarówki został przetransportowany do szpitala w Gryficach z policyjną eskortą.

RadioZET.pl/ OSP Kołczewo/ OSP Międzyzdroje

C