Zamknij

Nastolatek zniknął pod wodą w Międzyzdrojach. Dramatyczna walka o życie

27.07.2021 13:42

Trzy łańcuchy życia utworzono w Międzyzdrojach, kiedy w poniedziałek pod wodą znalazł się 16-latek. Chłopca udało się znaleźć po około 30 minutach. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie.

łańcuch życia w Międzyzdrojach
fot. Facebook.com/spolecznosc.miedzyzdroje

Akcja ratunkowa na Bałtyku w Międzyzdrojach. Na niestrzeżonej plaży topił się 16-latek. Turyści utworzyli trzy łańcuchy życia na wodzie. Trwała walka z czasem. 

Międzyzdroje. 16-latek topił się w Bałtyku. Dramatyczna walka o życie

16-letni chłopiec kąpał się z rodziną w Bałtyku. Nagle siostra zauważyła, że zniknął. Jak poinformowała st. post. Katarzyna Jasion z kamieńskiej policji, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o godz. 17.21 w poniedziałek. - Zawiadomiono służby. Utworzono łańcuch życia. Do akcji wysłano łódź i nurków - przekazała policjantka w rozmowie z portalem gs.24.pl.

16-latka znaleziono w morzu o 17.54. Pod wodą przebywał około pół godziny. Zaczęła się dramatyczna walka o jego życie. Po reanimacji udało się chłopcu przywrócić czynności życiowe - przekazała policjantka. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Szczecinie.

Trwająca około godzinę akcja ratowników została udostępniona na Facebooku. Rejestrował ją Tomasz Krawczyk z serwisu "Społeczność Międzyzdroje". Jak powiedział na nagraniu, chłopiec miał się odnaleźć około 60 metrów od brzegu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/gs24.pl