Zamknij

Martwy noworodek znaleziony w szafie. Zmarł od uderzeń w głowę

05.07.2019 18:35
Martwy noworodek znaleziony w szafie. Zmarł od uderzeń w głowę
fot. Shutterstock

Makabryczne odkrycie w jednym z mieszkań w Miejskiej Górce w woj. Wielkopolskim. W szafie znaleziono zwłoki noworodka. Zdaniem prokuratury, chłopiec żył tylko 15 minut. Zmarł wskutek uderzeń w głowę narzędziem tępokrawędzistym.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do szpitala w Rawiczu trafiła 30-letnia kobieta. Według lekarzy, była ona świeżo po porodzie. Do jej mieszkania wysłani zostali policjanci.

Na miejscu funkcjonariusze dokonali makabrycznego odkrycia. W szafie znalezione zostały zwłoki noworodka

Zobacz także

- Sekcja potwierdziła, że dziecko urodziło się żywe. Żyło tylko 15 minut. Zmarło wskutek uderzeń w głowę narzędziem tępokrawędzistym - tłumaczy w rozmowie z TVN24 Michał Smętkowski z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

30-letnia kobieta nie została jeszcze przesłuchana w tej sprawie. Wciąż przebywa w szpitalu w Rawiczu. Lekarze nie wyrazili zgody na przeprowadzenie czynności procesowych.

Zobacz także

Śledczy podejrzewają kobietę o zabójstwo i wykluczają udział osób trzecich. Decyzja o kwalifikacji czynu jeszcze jednak nie zapadła.

Jak wskazuje Kodeks Karny, matka, która zabija dziecko w okresie porodu pod wpływem jego przebiegu, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

RadioZET.pl/TVN24/GłosWielkopolski