Zamknij

Zaginęła nastolatka z zespołem Aspergera. Matka Amelii apeluje o pomoc

17.07.2019 15:09
Zaginęła nastolatka z zespołem Aspergera. Matka Amelii apeluje o pomoc
fot. Anna Pietryka/Facebook

16-letnia Amelia Florczyk zaginęła we wtorek. Dziewczynka tego dnia wyszła z domu w Miejskiej Górce, niedaleko Rawicza (województwo wielkopolskie) i miała pójść do kolegi. Od tamtej pory jednak ślad po nastolatce zginął i nie ma z nią żadnego kontaktu.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Jak napisała na Facebooku matka Amelii, jej córka „może być w każdej części Polski”.

Zobacz także

„Amelko! Jeśli to czytasz, wróć do domu. Wszystko będzie dobrze” – apeluje kobieta. Jak podkreśla pani Anna, matka zaginionej nastolatki, Amelia ma 16 lat, ale wygląda na osobę dużo młodszą.

Zobacz także

„Dziś (16.07.2019) zaginęła moja córka Amelia Florczyk. Wyszła do kolegi - nie dotarła. Zaginęła w Miejskiej Górce koło Rawicza (Wielkopolska). Amelia może być w każdej części Polski! Jeśli ktoś ją widział gdziekolwiek proszę o kontakt. Proszę o udostępnianie” – przekazała matka 16-latki.

Jak informuje pani Anna, jej córka ma 163 centymetry wzrostu, szczupłą budowę ciała, włosy w kolorze ciemnego blondu, sięgającego do ramion, proste. Nosi grzywkę i okulary.

W momencie wyjścia z domu miała na sobie czarne buty typu lakierki, zapinane. Była ubrana również w ciemnogranatowe, rozszerzone jeansy, granatową koszulkę i  bluzę z kapturem w kolorze jasnoszarym, z obrazkiem Hello Kitty na plecach.

Zobacz także

Jak przestrzega mama Amelii, nastolatka może w tej chwili wyglądać inaczej – dziewczynka mogła zmienić np. ubiór albo sposób uczesania.

Zobacz także

„Amelia jest nastolatką z zespołem Aspergera. Z tego powodu, oraz napadów lękowych może (ale nie musi) zachowywać się ‘dziwnie’- sztywno chodzić, machać rękami” – informuje pani Anna.

Policja prosi o pomoc w poszukiwaniach

Zespół Aspergera to łagodniejsza forma autyzmu dziecięcego. Głównymi jego objawami są zaburzenia rozwoju i funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego. Osoby cierpiące z powodu tej dysfunkcji mogą mieć problemy z komunikacją z innymi.

Chcesz wiedzieć więcej na temat zespołu Aspergera? Kliknij tutaj!

Policja, która obecnie prowadzi szeroko zakrojone poszukiwania 16-latki, apeluje do wszystkich, którzy widzieli dziewczynkę lub mają jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca jej aktualnego pobytu, o pomoc. Należy kontaktować się z funkcjonariuszami pod numerem alarmowym 112.

RadioZET.pl/Facebook/Wirtualna Polska