Zamknij

Zderzenie busa z pociągiem na niestrzeżonym przejeździe. Są ranni

11.10.2021 22:01
Miękowo, wypadek na przejeździe kolejowym
fot. Albin Marciniak/East News, zdj. ilustracyjne

Nawet sześć osób potrzebuje pomocy po zderzeniu pociągu z busem w miejscowości Miękowo w Wielkopolsce. Ruch pociągów na trasie Poznań – Wągrowiec został wstrzymany.

Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Miękowo. W poniedziałek wieczorem bus wjechał na nim tuż po pociąg relacji Poznań – Wągrowiec.

Jak powiedziała PAP podinsp. Iwona Liszczyńska z wielkopolskiej policji, do zdarzenia doszło w poniedziałek ok. godz. 20.40.

Miękowo. Bus wjechał na przejeździe w pociąg. Trwa akcja strażaków 

– Według wstępnych informacji, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym doszło do zderzenia samochodu Volkswagen T4 z pociągiem relacji Wągrowiec-Poznań. W wyniku tego wypadku dwie osoby zostały poszkodowane, to pasażerowie auta, jest im obecnie udzielana pomoc. Nie ma ofiar śmiertelnych – powiedziała PAP Liszczyńska.

Dodała, że na miejscu trwają czynności służb. Ruch pociągów na trasie Poznań-Wągrowiec jest wstrzymany. - Pomocy medycznej potrzebowali trzej pasażerowie szynobusu i trzej pasażerowie samochodu. Na miejscu pracuje już dziesięć naszych zastępów - przekazał portalowi Epoznan.pl dyżurny wielkopolskich strażaków.

RadioZET.pl/PAP- Anna Jowsa/Epoznan.pl