Zamknij

Mierzyno. Nowe informacje i zdjęcia z wypadku autokaru pod Wejherowem

14.07.2020 22:31

Wypadek w miejscowości Mierzyno na Pomorzu. Trzy osoby zginęły, a siedem zostało poważnie rannych po tym, jak we wtorek autobus uderzył w drzewo. Autokar wcześniej zderzył się z samochodem osobowym. Śledczy ustalają okoliczności tego wypadku.

Do tragedii doszło we wtorek o godzinie 14.40 na drodze powiatowej w Mierzynie pod Wejherowem. Służby otrzymały informację o zdarzeniu godzinie 14.44. Już po sześciu minutach na miejsce przyjechał pierwszy zespół ratownictwa medycznego, który podjął akcję ratowniczą. Chwilę potem do ratowników dołączył pierwszy zastęp straży pożarnej.

Mierzyno. Wypadek autobusu. Przyczyny tragedii 

Do Mierzyna, gdzie doszło do katastrofy autobusu, przyjechał wojewoda pomorski Dariusz Drelich. Wojewoda podkreślił, że akcja ratownicza na miejscu zdarzenia przebiegała bardzo sprawnie. Wyjaśnił również, że poszkodowani z obrażeniami ciała zostali przewiezieni do szpitali w Gdańsku, Słupsku, Wejherowie oraz w Pucku.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że autobus zderzył się z samochodem, po czym dwukrotnie uderzył w przydrożne drzewo. Autokarem jechało 31 pracowników firmy Graal, która specjalizuje się w produkcji konserw rybnych i przetwórstwie rybnym. Na skutek zderzenia trzy osoby zginęły na miejscu, a siedem zostało poważnie rannych. Wszyscy poszkodowani jechali autobusem. Kierowca samochodu osobowego odniósł niewielkie obrażenia. Pomocy rannym udzielało 12 zastępów straży pożarnej i trzy śmigłowce LPR.

Zobacz także

Zastępca komendanta wojewódzkiego policji insp. Krzysztof Kozelan poinformował, że śledczy wciąż ustalają przyczyny wypadku. Wyjaśnił, że na miejscu pracuje ponad 30 policjantów i prokurator. Jest też biegły z zakresu ruchu drogowego. Komendant wojewódzki Policji w Gdańsku powołał specjalną grupę dochodzeniowo-śledczą, która zbada okoliczności zdarzenia.

To zdarzenie tragiczne w skutkach. Już dawno na terenie naszego województwa do takiego zdarzenia nie doszło

- przekazał Kozelan.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

RadioZET.pl/PAP