Zamknij

Miesięcznica smoleńska. Adwokaci będą pomagać za darmo

Redakcja
10.07.2017 09:00
Miesięcznica smoleńska. Adwokaci będą pomagać za darmo
fot. PAP

10 lipca w Warszawie odbędzie się kolejna miesięcznica smoleńska. Zapowiedziano również kontrmanifestację. Kilkunastu stołecznych adwokatów zadeklarowało bezpłatną pomoc osobom, które zostaną zatrzymane podczas demonstracji – niezależnie od tego, w której z manifestacji wezmą udział.

Wiadomo, że na kontrmanifestacji przeciwko miesięcznicy smoleńskiej pojawią się na pewno Stefan Niesiołowski i Władysław Frasyniuk. Zabraknie jednak Lecha Wałęsy, który przebywa w szpitalu.

Zobacz także

Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie zdecydowała się pomóc osobom, które tego dnia zostaną zatrzymane na Krakowskim Przedmieściu. Dostęp do adwokatów będzie ułatwiony – będą oni dyżurować pod jednym numerem telefonu, a pomoc prawna będzie świadczona zatrzymanym pro bono. 

Przypomnijmy, że 10 czerwca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt manifestujących zakłóciło obchody miesięcznicy smoleńskiej. Usiedli na jezdni i próbowali w ten sposób zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki. Policja usunęła kontrmanifestantów z trasy. Wśród nich był właśnie Władysław Frasyniuk.

Więcej informacji o bezpłatnej pomocy adwokatów w rozmowie RadioZET.pl z mecenasem Mikołajem Pietrzakiem, dziekanem Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

RadioZET.pl