Zamknij

Część bliskich ofiar apeluje o spokój podczas miesięcznicy

Redakcja
10.07.2017 13:33
Część bliskich ofiar apeluje o spokój podczas miesięcznicy
fot. PAP

Część rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej zaapelowało, by pozwolono im w spokoju uczcić pamięć swoich bliskich podczas 87. miesięcznicy, która przypada 10 lipca 2017 roku.  

Przemarsz może być utrudniony – stowarzyszenie „Obywatele RP" zapowiedziało, że zrobi wszystko, by utrudnić uczestnikom obchodzenie miesięcznicy.

Przed archikatedrą świętego Jana Chrzciciela w Warszawie wypowiadał się m.in. Jerzy Mamontowicz z rodziny Bożeny Mamontowicz-Łojek. Apelował, by pozwolono tym bliskim ofiar, którzy chcą „pokazać swoje poglądy", przejść spokojnie comiesięczną trasą. – Proszę o spokój, o pozwolenie na przejście, przecież na tym polega demokracja, żeby pozwolić innym pokazać swoje poglądy. (...) Nie musimy walczyć ze sobą, bo to nikomu nic nie przyniesie, to tylko prowadzi do konfrontacji – poprosił mężczyzna.

Przypomnijmy, że w czerwcu podczas obchodów miesięcznicy smoleńskiej kilkadziesiąt osób usiadło w poprzek jezdni, próbując w ten sposób zatrzymać zmierzających przed Pałac Prezydencki uczestników Marszu Pamięci. Policja skierowała do sądu prawie sto wniosków o ukaranie za blokowanie jezdni na drodze marszu. Wśród kontrmanifestujących był m.in. Władysław Frasyniuk.

RadioZET.pl/SI/PAP