Policja: 11 osób wylegitymowanych podczas miesięcznicy

Redakcja
11.12.2017 09:11
Policja: 11 osób wylegitymowanych podczas miesięcznicy
fot. PAP

Policja wylegitymowała 11 osób podczas miesięcznicy - poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak. Dodał, że niedzielne manifestacje były bardzo spokojne.

Zagłosuj

Czy popierasz miesięcznice smoleńskie i barierki na Starym Mieście?

Liczba głosów:

Z okazji 92. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej w niedzielę odprawiona została msza w intencji jej ofiar. Następnie uczestnicy przeszli pod Pałac Prezydencki. Cała trasa przemarszu była odgrodzona barierkami, wzdłuż drogi stali policjanci. Za barierkami na pl. Zamkowym wokół Kolumny Zygmunta odbyła się kontrmanifestacja, w której uczestniczyli m.in. działacze Obywateli RP.

- W zgromadzeniu cyklicznym wzięło udział ok. 2 tys. osób, a w kontrmanifestacji w punkcie kulminacyjnym uczestniczyło ok. 300 osób. Policja wylegitymowała 11 osób - powiedział Marczak.

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski. Polska delegacja zmierzała na uroczystości z okazji 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

RadioZET.pl/PAP/KM