Mieszkający w Niemczech Polak napisał w grze komputerowej, że chce się zabić. Uratował go 16-latek

Redakcja
14.05.2018 10:58
Kontroler X-box
fot. Pixabay

Mieszkający w Niemczech Polak chciał popełnić samobójstwo. O zamiarze poinformował na komunikatorze gry komputerowej. Uratowała go błyskawiczna reakcja 16-letniego współgracza, mieszkającego w podwarszawskich Ząbkach.

Chcesz otrzymywać więcej takich informacji? Śledź Kronikę Kryminalną Radia ZET na Facebooku!

- 16-letni mieszkaniec podwarszawskich Ząbek zgłosił się wraz ze swoją matką do funkcjonariuszy miejscowej jednostki Policji. Chłopak poinformował policjantów, że na komunikatorze gry komputerowej znalazł informacje o jednym z jego uczestników, który zawiadomił inne osoby o możliwości popełnienia samobójstwa - podała policja.

Mężczyzna zalogował się do gry, żeby, jak twierdził, pożegnać się ze współgraczami. Przez inny komunikator wysłał koledze zdjęcie kubka z różnymi tabletkami.

Zagłosuj

Czy polska policja jest skuteczna?

Liczba głosów:

Gracze próbowali rozmawiać z mężczyzną, ale bez efektu. Policjantom udało ustalić się adres mężczyzny w Niemczech, a Biuro Międzynarodowej Współpracy Policji KGP poinformowało Interpol. Wkrótce niemieccy funkcjonariusze dotarli do Polaka i udzielili mu w porę pomocy.

- Dzięki szybkiej reakcji 16-letniego mieszkańca podwarszawskich Ząbek, jego matki i miejscowych funkcjonariuszy, udało się w porę pomóc młodemu Polakowi z Niemiec - czytamy w komunikacie policji.

Zobacz też:

RadioZET.pl/maal