Mieszkańcy gminy Baranów zagłosują w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Redakcja
11.06.2018 19:17
Lotnisko
fot. Archiwum RadioZET.pl

Zgodnie z uchwaleniem Rada Gminy Baranów mieszkańcy w najbliższą niedzielę zagłosują, czy chcą budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Uprawnionych do głosowania jest ok. 4 tys. osób.

Mieszkańcy odpowiedzą w referendum na dwa pytania: czy chce Pan/Pani budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów? Drugie pytanie dot. zapisów specustawy: czy Pana/Pani zdaniem są one korzystne dla mieszkańców?

Budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego

W gminie Baranów mieszkańcy dyskutują nad wadami i zaletami budowy lotniska. – Trwają przygotowania do referendum. W gminie wiszą banery, plakaty. Mieszkańcy dostaną gazetę. Zależy mi na tym, żeby ludzie poszli zagłosować i żeby była dobra frekwencja, a reszta - to już decyzja mieszkańców, jak zagłosują – mówił wójt Gminy Baranów Andrzej Kolek w rozmowie z PAP.

Lotnisko w gminie Baranów

Wójt nie wykluczył, że wyniki głosowania w referendum mogą być znane jeszcze w niedzielę. – Po zamknięciu lokali wyborczych, myślę, że komisja może w potrzebować ok. dwóch godzin na policzenie głosów. Przed północą możemy poznać wynik referendum – czytamy.

Na lokalizację  CPK wskazywana jest miejscowość Stanisławów w gminie Baranów. Port ma powstać na ok. 3 tys. ha. Do końca 2019 r. mają trwać prace przygotowawcze, a sam port powinien być zbudowany do końca 2027 r.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz