Zamknij

Zandberg o jednym z elementów programu Mieszkanie Plus: groźne dla lokatorów

Redakcja
19.07.2017 11:49
Zandberg o jednym z elementów programu Mieszkanie Plus: groźne dla lokatorów
fot. Michał Łepecki/Agencja Gazeta

Sejm ma przyjrzeć się ustawie o Krajowym Zasobie Nieruchomości. Jest ona częścią flagowego programu rządu Mieszkanie Plus. Adrian Zandberg z partii Razem alarmuje, że ustawa zawiera zapisy niebezpieczne dla lokatorów. 

Ustawa przewiduje utworzenie Krajowego Zasobu Nieruchomości, który miałby zajmować się gospodarowaniem nieruchomościami państwowymi.

"Zadaniem KZN będzie nie tylko gospodarowanie nieruchomościami, ale także nadzorowanie najmu, a w szczególności wysokości czynszów, tak aby opłaty ponoszone przez najemców nie przekraczały wysokości określonych w obowiązujących przepisach" - wyjaśnia Ministerstwo Infrastruktury.

Członek partii Razem Adrian Zandberg znalazł w ustawie niepokojące zapisy, które - jego zdaniem - mogą stwarzać zagrożenie dla lokatorów.

"Do umowy najmu instytucjonalnego lokalu załącza się o świadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym najemca poddał się egzekucji i zobowiązał się do opróżnienia i wydania lokalu używanego na podstawie umowy najmu instytucjonalnego lokalu w terminie wskazanym w żądaniu, o którym mowa w art. 19i ust. 3, oraz przyjął do wiadomości, że w razie konieczności wykonania powyższego zobowiązania prawo do lokalu socjalnego ani pomieszczenia tymczasowego nie przysługuje" - czytamy we fragmencie projektu opublikowanym przez polityka. 

- Teraz wiecie już, po co PiS-owi pełnia władzy - skwitował Zandberg.

RadioZET.pl/KM