Zamknij

Domy z programu Mieszkanie plus budowane są bez garaży podziemnych

Redakcja
01.06.2017 15:32
Domy z programu Mieszkanie plus budowane są bez garaży podziemnych
fot. pexels.com

Mieszkania budowane w ramach programu Mieszkanie plus są budowane bez garaży podziemnych. Taką informację podał wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak. Argumentem są koszty, które podziemne miejsce parkingowe zwiększa o nawet 30 proc.

Zagłosuj

Planujesz skorzystać z programu Mieszkanie plus?

Liczba głosów:

Miejsca postojowe przed blokami zastąpią garaże podziemne w mieszkaniach budowanych w ramach programu Mieszkanie plus. – W ramach programu Mieszkanie plus zakładamy, że domy powstaną bez garaży podziemnych, bo to podraża inwestycję nawet o 30 proc. – powiedział wiceprezes BGK Nieruchomości Bartłomiej Pawlak.

Jarocin i Biała Podlaska

Jak na razie w ramach rządowego programu powstają dwa osiedla: w Jarocinie oraz w Białej Podlaskiej. – Łącznie wybudowane tam zostaną 444 mieszkania – informuje Pawlak, dodając, że „inwestycje są na bardzo zaawansowanym etapie. Jest szansa, że pierwsze mieszkania w Białej Podlaskiej oddamy pod koniec tego roku, a najpóźniej w pierwszym kwartale 2018”.

Zobacz także

Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem z zagospodarowania lub decyzją o warunkach zabudowy. – Obok budynków w ramach programu Mieszkanie plus planujemy miejsca postojowe, nie będzie garaży podziemnych, bo to podraża inwestycję o 20-30 proc. – tłumaczy wiceprezes BGK Nieruchomości.

Rządowy program

Spółka ma jak tej pory do dyspozycji 5 mld złotych na budowę bloków w ramach programu Mieszkanie plus. Jak pisze portal Forsal.pl, to dopiero początek i potencjał inwestycyjny funduszu może wynieść docelowo nawet kilkadziesiąt miliardów złotych.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/Forsal.pl/strz