Zamknij

Migranci przekroczyli przejście graniczne. "Rozpoczęli marsz wzdłuż ogrodzenia"

12.11.2021 11:08

Migranci przekroczyli przejście graniczne w Kuźnicy po białoruskiej stronie - podało Ministerstwo Obrony Narodowej. Na nagraniu udostępnionym na Twitterze widać, jak uzbrojeni policjanci i żołnierze obserwowali grupę migrantów. 

Migranci przekroczyli przejście graniczne. "Rozpoczęli marsz wzdłuż ogrodzenia"
fot. MON_GOV_/Twitter (screen)

Przejście Kuźnica-Bruzgi zostało zamknięte we wtorek po tym, jak dzień wcześniej tysiące migrantów zgromadziło się w tym miejscu przy granicy polsko-białoruskiej. W piątek resort obrony opublikował najnowsze nagranie pokazujące działania białoruskich służb i migrantów w okolicach Kuźnicy.

"Migranci przekroczyli przejście graniczne w Kuźnicy po stronie Białorusi. Zostali zatrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia" - napisał MON na Twitterze. 

Migranci na przejściu w Kuźnicy. Nowe nagranie z granicy

Na krótkim nagraniu wideo widać zamknięte przejście graniczne, które zostało odgrodzone zasiekami i drutem kolczastym po polskiej stronie. Obok stali uzbrojeni żołnierze i policjanci z pojemnikami z gazem. Duża grupa migrantów, wśród krzyków, rozpoczęła marsz w stronę ogrodzenia. Nie doszło jednak do wkroczenia migrantów na terytorium RP.

Z kolei białoruskie media propagandowe poinformowały, że migranci znaleźli się na terenie Polski po złamaniu ogrodzenia. Według białoruskich władz obozowiska m.in. w okolicach Kuźnicy wciąż wypełniają się nowymi migrantami.

loader

RadioZET.pl