Zamknij

Migranci sforsowali polsko-białoruską granicę. W innym miejscu szturmu zranili policjanta

14.11.2021 08:23
Migranci próbowali wedrzeć się do Polski w sobotę i niedzielę
fot. LEONID SHCHEGLOV/AFP/East News

Około 50 migrantów siłowo wdarło się w sobotę na teren Polski przez polsko-białoruską granicę - podała Podlaska Policja. W sprawie zatrzymano 22 obywateli Iraku. Tego samego dnia doszło do innej grupowej próby nielegalnego wtargnięcia do Polski.

Migranci sforsowali  granicę polsko-białoruską w sobotę 13 listopada w rejonie wsi Starzyna w gminie Dubicze Cerkiewne na Podlasiu. Służby poinformowały o incydencie w niedzielę o poranku.

- Na stronę polską wdarło się około 50 imigrantów. W poszukiwaniach udział wzięło 21 policjantów oraz żołnierze i funkcjonariusze SG. 22 obywateli Iraku zostało zatrzymanych przez policjantów. Imigrantów przekazano funkcjonariuszom Straży Granicznej - podał rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa.

Migranci sforsowali polsko-białoruską granicę. Próbowali też w innym miejscu

Jeszcze w sobotę mundurowi informowali, że wieczorem, w okolicy Kolonii Klukowicze, inna kilkudziesięcioosobowa grupa migrantów próbowała siłowo przekroczyć granicę i dostać się do Polski, a kolejna grupa ok. stu migrantów czekała w pobliżu. W tym przypadku polscy policjanci zostali obrzuceni kamieniami.

"W jednym z pojazdów policyjnych wgniecione zostały drzwi. Lekko ranny został również nasz policjant. Rzucony kamień trafił w kask funkcjonariusza z Łodzi. Na szczęście policjant nie wymagał hospitalizacji. Siła uderzenia była na tyle duża, że uszkodzony został hełm chroniący głowę policjanta" - poinformował Krupa.

RadioZET.pl/Podlaska Policja

C