Zamknij

Migranci z Iraku ukryci w ciężarówce z drewnem. Są zakażeni koronawirusem

PAP
30.11.2021 18:11
kontrola policji
fot. Piotr Hukalo/East News (zdj. ilustracyjne)

Sześcioosobowa rodzina migrantów z Iraku ukryła się w ciężarówce z drewnem. Zostali zatrzymani przez policję z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie). Chodzi o troje dorosłych i troje dzieci. Część z nich jest zakażona koronawirusem.

Policja z Tomaszowa Mazowieckiego (woj. łódzkie) dostała informację o tym, że w jednej z firm przewozowych na terenie powiatu, w samochodzie ciężarowym, pomiędzy przewożonymi elementami drewnianymi, znaleziono rodzinę migrantów z Iraku. Jechali z Białorusi przez Litwę do Polski. Są zarażeni koronawirusem - powiedział we wtorek PAP rzecznik tomaszowskiej policji st. asp. Grzegorz Stasiak.

Migranci ukryci w ciężarówce z drewnem. Są zakażeni koronawirusem

- Podczas rozładunku zaplombowanej wcześniej naczepy, okazało się, że było tam sześć osób. Wewnątrz, pomiędzy drewnem urywała się sześcioosobowa rodzina z Iraku. Trzy osoby dorosłe w wieku od 25 do 42 lat i troje dzieci w wieku od 9 do 17 lat - poinformował Stasiak.

- Z naszych ustaleń wynika, że osoby te przekroczyły w ciężarówce najpierw granicę białorusko-litewską, a następnie z Litwy wjechały do Polski - podkreślił. - Podczas rutynowej kontroli sanitarnej, której poddano rodzinę z Iraku, u części z nich stwierdzono, że są zakażeni koronawirusem - zaznaczył.

Rzecznik powiedział PAP, że rodzina z Iraku zostanie przekazana Straży Granicznej.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Hubert Bekrycht

C