Zamknij

Nurkowie znaleźli niewybuch na dnie Jeziora Mikołajskiego. Miasto zarządziło ewakuację

PAP
17.01.2022 19:56
Nurkowie znaleźli niewybuch na dnie Jeziora Mikołajskiego. Miasto zarządziło ewakuację
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/zdjęcie ilustracyjne

Podczas ćwiczeń Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego natrafiono na granat leżący na dnie Jeziora Mikołajskiego. Na czas planowanej na wtorek akcji usuwania niewybuchu władze miejskie Mikołajek zarządziły ewakuację mieszkańców pobliskich budynków.

Na niebezpieczne znalezisko natrafiono w sobotę podczas rutynowych ćwiczeń MOPR, które polegały na odnalezieniu manekina pod wodą. Płetwonurek natknął się wtedy na leżący pod wodą stary granat, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. 

Ćwiczenia natychmiast przerwano i powiadomiono policję oraz patrol rozminowania z jednostki wojskowej w Orzyszu. Teren zabezpieczono do czasu aż saperzy wydobędą niewybuch z jeziora.

Mikołajki. Płetwonurek znalazł niewybuch na dnie jeziora 

Jak przekazała PAP asp. Dorota Kulig z mrągowskiej policji, działania saperów Marynarki Wojennej z Gdyni zaplanowano na wtorek. Granat zostanie wydobyty i unieszkodliwiony na poligonie w Orzyszu. 

Urząd miasta Mikołajki ogłosił, że na czas akcji saperów konieczna będzie ewakuacja mieszkańców ulicy Okrężnej (od numeru 1, 2A, 2, 3), budynków przy ul. Mrągowskiej (nr 1 do 6), ul. 3 Maja po stronie nieparzystej (1, 3, 5, 9, 11, 13, 13A, 15, 15A, 17,19, 19A) oraz pl. Wolności (14, 13, 15, 12, 11). 

Ewakuacja w Mikołajkach 

"Ewakuacja nastąpi do godz. 10 i potrwa do odwołania, co powinno nastąpić około godz. 13. W związku z powyższym prosimy o opuszczenie budynków i udanie się poza strefę ewakuacji. Na czas ewakuacji wyznacza się miejsce schronienia dla mieszkańców w Centrum Kultury Kłobuk" - podano w komunikacie magistratu.

NAPISZ DO NAS

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś intrygującego lub bulwersującego? Chcesz, żebyśmy opisali ważny problem? Napisz do nas! Informacje, zdjęcia i nagrania możesz przesłać nam na informacje@radiozet.pl.

RadioZET.pl/PAP - Marcin Boguszewski/oprac. AK 

C