Milionowe zyski na podrabianiu papierosów. Policjanci rozbili grupę przestępczą

Redakcja
21.03.2017 07:22
Miliardowe zyski na podrabianiu papierosów. Policjanci rozbili grupę przestępczą
fot. Pixabay

Zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się produkcją i dystrybucją papierosów i tytoniu oraz obrotem na dużą skalę spirytusem rozbił Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej wraz z m.in. CBŚP. Skarb Państwa miał stracić na działalności grupy około 2 mln zł.

W sumie w sprawie zatrzymano i postawiono zarzuty 13 osobom, głównie z woj. lubelskiego i mazowieckiego, w wieku 24 - 52 lat. Wśród podejrzanych jest jedna kobieta w wieku 45 lat. Dziesięciu osobom postawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, a wszystkim - dotyczące przestępstw karnoskarbowych. Grozi im do 5 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka BiOSG mjr Elżbieta Pikor.

Zagłosuj

Palisz papierosy?

Liczba głosów:

W ciągu ostatnich kilku dni zatrzymano siedem osób, w wieku od 20 do 47 lat. Zdaniem Pikor, są to osoby odpowiedzialne głównie za produkcję i dystrybucję podróbek tytoniowych. Zatrzymania z marca są kontynuacją sprawy z jesieni ub. roku: w październiku zatrzymano sześciu mężczyzn, którym Prokuratura Okręgowa w Siedlcach zarzuciła udział w zorganizowanej grupie przestępczej, a 40-latkowi z woj. lubelskiego - kierowanie tą grupą przestępczą.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Podczas akcji w marcu w lokalach i pojazdach należących do zatrzymanych znaleziono ponad 0,5 tony krajanki tytoniowej, prawie 2 tys. litrów spirytusu i prawie 3 tys. papierosów z logo jednego ze światowych producentów. Funkcjonariusze znaleźli też maszynę do foliowania opakowań z papierosami i komponenty do produkcji papierosów.

RadioZET.pl/PAP/MAAL