Zamknij

Adamczyk zapowiedział budowę trzeciego pasa na autostradzie A2

Redakcja
06.12.2018 18:48

Podpisałem program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2 z Warszawy do Łodzi - zapowiedział minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał również, że bramki poboru opłat na węźle Pruszków "zostaną wreszcie zlikwidowane".

Minister Andrzej Adamczyk zapowiedział budowę trzeciego pasa na autostradzie A2
fot. PAP/Paweł Supernak

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Jak dodał Adamczyk, "bramki do poboru opłat na autostradzie A2, na węźle Pruszków zostaną wreszcie zlikwidowane". - To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 - dodał minister w trakcie czwartkowej konferencji, podsumowującej jego trzy lata w rządzie PiS.

Zobacz także

Autostrada A2, nazywana również "Autostradą Wolności", prowadzi od przejścia granicznego z Niemcami w Świecku (woj. lubuskie) do miejscowości Kałuszyn w woj. mazowieckim. Docelowo autostrada ma prowadzić do granicy z Białorusią. Do tej pory zbudowano ponad 486 kilometrów tej trasy. 

- W ciągu trzech ostatnich lat oddaliśmy 785 km dróg krajowych - powiedział w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, podsumowując trzy lata działalności resortu. Jak dodał, resort podpisał także 94 umowy, w ramach których zrealizowanych będzie kolejnych ok. 1,1, tys. km dróg krajowych.

Adamczyk przypomniał, że rząd PiS "zwiększył budżet na drogi ze 107 do 135 mld zł". "Dzięki temu powstaną drogi, które nie były przeznaczone do realizacji" - podał.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD