Zamknij

Szyszko o nowelizacji ustawy dot. wycinki: usłyszałem o tym w radiu

Redakcja
06.03.2017 13:44
Szyszko o nowelizacji ustawy dot. wycinki: usłyszałem o tym w radiu
fot. PAP

To chyba w miarę dobre podejście posłów, którzy są niezwykle czuli na losy przyrody, jak również człowieka - tak minister środowiska Jan Szyszko ocenił projekt PiS noweli ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew złożony w piątek w Sejmie. Zastrzegł, że nie zapoznał się jeszcze z projektem.

- Przed podjęciem czegokolwiek nie komentuję niczego - powiedział w poniedziałek Szyszko pytany przez dziennikarzy w Sejmie o projekt nowelizacji autorstwa PiS.

Zagłosuj

Czy wycinka dokonuje się na wielką skalę?

Liczba głosów:

- Wróciłem dzisiaj nad ranem. Do tej pory nie widziałem projektu - wyjaśniał, dlaczego nie zapoznał się jeszcze z dokumentem. - Z tego co słyszałem w radiu, to jest chyba w miarę dobre podejście posłów, którzy są niezwykle czuli na losy przyrody, jak również człowieka - powiedział Szyszko.

Zobacz także

Dziennikarze dopytywali też, czy w resorcie środowiska kontrolowana jest sprawa wycinki drzew i czy są dane, ile drzew zostało wyciętych. - Myślę, że trzeba się spytać (prezydent Warszawy) Hanny Gronkiewicz-Waltz. Trzeba uzyskać informację od poszczególnych samorządów, bo jest to prawo samorządowe - podkreślił Szyszko. 

Jak dodał, takie pytanie zostało zadane prezydent Warszawy "cztery czy pięć dni temu".

Nie odpowiedział dziennikarzom, dlaczego informacji miałyby im udzielić stołeczny ratusz, a także władze Gdańska.

Projekt PiS nowelizacji ustawy o ochronie przyrody dot. wycinki drzew złożony w piątek w Sejmie przewiduje, że jeżeli na nieruchomości zostaną usunięte drzewa, właściciel nie będzie mógł zbyć tej nieruchomości na rzecz podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą przez pięć lat. Nowela przewiduje kary administracyjne, jeżeli osoba fizyczna nie dotrzyma tego nakazu.

Propozycja projektu została opublikowana w piątek po południu. Tekst liczy 2 strony druku.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Dymisji Jana Szyszki ze stanowiska ministra środowiska domaga się m.in. Platforma Obywatelska. 

RadioZET.pl/PAP/KM