Zamknij

"Mówi się nie półtorej roku". Minister edukacji poucza premiera [WIDEO]

Redakcja
25.09.2018 20:50
Minister edukacji Anna Zalewska zawróciła uwagę premierowi Mateuszowi Morawieckiemu
fot. PAP/Paweł Supernak

Podczas rozpoczęcia wtorkowego posiedzenia rządu minister edukacja Anna Zalewska postanowiła zwrócić uwagę szefowi gabinetu Mateuszowi Morawieckiemu. - Pan premier się nie obrazi, ale mówi się nie "półtorej roku", tylko "półtora roku" - powiedziała. Nietypową sytuację zarejestrowały kamery.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Językową reprymendę Morawiecki usłyszał podczas tradycyjnego przywitania się z członkami swojego rządu w obecności dziennikarzy.

- Przypominam panu premierowi, ale pan premier się nie obrazi, że nie mówi się "półtorej roku", tylko "półtora roku" - zwróciła się do Morawieckiego.

Zobacz także

Zdziwienia z zachowania koleżanki nie kryła stojąca obok minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. - I zwróciłaś się przy tych? Przy kamerach? - zapytała Zalewską. Zdaniem minister edukacji "pan premier się nie obrazi".

Dlaczego Zalewska zwróciła Morawieckiemu uwagę? Premier podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina 16 września tego roku krytykując rządy koalicji Platforma Obywatelska-Polskie Stronnictwo Ludowe powiedział: - Przez osiem lat wydali pięć miliardów na drogi lokalne. To tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtorej roku.

Zobacz także

RadioZET.pl/Polsat News/PTD

C