Zamknij

Zbigniew Ziobro o mordercy 10-letniej Kristiny: Jego zatrzymanie to kwestia czasu

15.06.2019 20:16
Zbigniew Ziobro o mordercy 10-letniej Kristiny: Jego zatrzymanie to kwestia czasu
fot. Grzegorz Banaszak/REPORTER

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest przekonany, że służby dotrą wkrótce do mordercy 10-letniej Kristiny. - Za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary – powiedział Ziobro.

Morderstwem pochodzącej z Mrowin dziewczynki żyje w ostatnich dniach cały kraj. Kristina została znaleziona martwa w czwartek, w położonym kilka kilometrów od jej domu rodzinnego lesie.

Prokuratura w Świdnicy informowała wczoraj, że przyczyną jej śmierci były rany kłute klatki piersiowej i szyi. Zbrodnia miała podłoże seksualne.

Zobacz także

Trwa intensywne poszukiwanie zabójcy. W sprawie wypowiedział się minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. Zapewnił, że dla polskich służb jest to dziś sprawa honorowa.

Dopadniemy go. To kwestia czasu. Za ogromną krzywdę dziewczynki należy się tej bestii najsurowszy wymiar kary. Nad sprawą pracują najlepsi prokuratorzy i policjanci. Dzięki najnowocześniejszej technice i zaangażowaniu specjalistów udało się zabezpieczyć wiele śladów

bigniew Ziobro, minister sprawiedliwości, dla PAP

Minister przyznał, że „ubolewa” nad tym, że nie weszło jeszcze w życie tzw. bezwzględne dożywocie (nowe zapisy kodeksu karnego, przyp.), które w miniony piątek z inicjatywy ministerstwa sprawiedliwości uchwalił parlament.

- To będzie najwyższa kara, jaką będzie można wymierzyć za najcięższe zbrodnie w sytuacji, gdy nie jest możliwe przywrócenie kary śmierci. A to ona w moim przekonaniu byłaby sprawiedliwą zapłatą za tak okrutny mord na niewinnej dziewczynce – podkreślił minister.

RadioZET.pl/PAP