Zamknij

Jest kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej. Do sądu skierował go Zbigniew Ziobro

Redakcja
08.10.2018 14:37
Jest kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej. Do sądu skierował go Zbigniew Ziobro
fot. Google Street View

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro kieruje do sądu kolejny akt oskarżenia w sprawie tzw. afery reprywatyzacyjnej.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tym razem akt oskarżenia dotyczy 9 osób. To m.in. warszawscy urzędnicy podlegli prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i adwokaci, w tym były dziekan stołecznej palestry – informował Zbigniew Ziobro.

Jak zaznaczył minister Ziobro, „dokument ten dowodzi, że prokuratura w bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa wykazała, że mieliśmy do czynienia w tej sprawie nie tylko z wielkimi nadużyciami, działaniami o charakterze przestępczym, ale też największą udokumentowaną łapówką, która została ujęta w formie aktu oskarżenia, bo sięgającą prawie 50 mln zł”.

Zobacz także

Jak poinformował z kolei, obecny na poniedziałkowej konferencji, prokurator Michał Ostrowski z Prokuratury Krajowej, chodzi dokładnie o 47 mln zł, które oskarżeni miedzy sobą wręczali i przyjmowali w zamian za bezprawne decyzje reprywatyzacyjne. 

Akt oskarżenia w sprawie wpłynął w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Warszawie i jest to drugi akt oskarżenia w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Łącznie oskarżonych jest już 16 osób.

RadioZET.pl/PAP/JŚ