Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jest kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej. Do sądu skierował go Zbigniew Ziobro

08.10.2018 14:37
xxx wiadomosci

Minister sprawiedliwości i Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro kieruje do sądu kolejny akt oskarżenia w sprawie tzw. afery reprywatyzacyjnej.

Jest kolejny akt oskarżenia ws. afery reprywatyzacyjnej. Do sądu skierował go Zbigniew Ziobro fot. Google Street View

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Tym razem akt oskarżenia dotyczy 9 osób. To m.in. warszawscy urzędnicy podlegli prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz i adwokaci, w tym były dziekan stołecznej palestry – informował Zbigniew Ziobro.

Jak zaznaczył minister Ziobro, „dokument ten dowodzi, że prokuratura w bardzo wysokim stopniu prawdopodobieństwa wykazała, że mieliśmy do czynienia w tej sprawie nie tylko z wielkimi nadużyciami, działaniami o charakterze przestępczym, ale też największą udokumentowaną łapówką, która została ujęta w formie aktu oskarżenia, bo sięgającą prawie 50 mln zł”.

Jak poinformował z kolei, obecny na poniedziałkowej konferencji, prokurator Michał Ostrowski z Prokuratury Krajowej, chodzi dokładnie o 47 mln zł, które oskarżeni miedzy sobą wręczali i przyjmowali w zamian za bezprawne decyzje reprywatyzacyjne. 

Akt oskarżenia w sprawie wpłynął w poniedziałek do Sądu Okręgowego w Warszawie i jest to drugi akt oskarżenia w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną. Łącznie oskarżonych jest już 16 osób.

RadioZET.pl/PAP/JŚ

Oceń