Zamknij

Szumowski o projekcie zaostrzającym przepisy aborcyjne: to projekt obywatelski, nie mam opinii

Redakcja
30.06.2018 11:14
Szumowski
fot. Archiwum Radia ZET

- To jest projekt obywatelski, resort zdrowia nie ma w tej sprawie stanowiska. Ja też nie mam opinii - mówi w Radiu ZET Łukasz Szumowski, pytany o ustawę zaostrzającej przepisy aborcyjne, którym w poniedziałek zajmie się Sejm.

W rozmowie z Joanną Komolką Szumowski przyznał, że wyda swoją opinię, gdy posłowie zajmą się tym projektem i zapytają go o zdanie. - Nie wiem, jak będzie ten projekt wyglądał po pracach Sejmu. Nie chcę się odnosić politycznie - podkreślał, dodając jednak, że to temat delikatny, który wiąże się z tragediami wielu ludzi i powinni o nim dyskutować ludzie, którzy się tym zajmują.

Przeczytaj i obejrzyj całą rozmowę Joanny Komolki z Łukaszem Szumowskim na RadioZET.pl!

- To wszystko zależy od szczegółów, bo przypadki eugeniczne to nazwa pojemna. Jest tam choćby zespół Downa, który kiedyś był ciężką wadą i dzieci umierały w młodym wieku, a teraz żyją bardzo długo. Trzeba by też powiedzieć, co to są wady letalne i które dziecko ma szansę na długie życie - tłumaczył szef resortu zdrowia.

Dodał przy tym, że jest to ogromne pole do rozmów z Polakami, bo ludzie nie wiedzą o wielu rzeczach. - Chciałbym, żeby Polacy włączyli się w tę dyskusję i mówili, czego chcą - mówił.

Zobacz także

RadioZET.pl/MP