Zamknij

Niedzielski o "drastycznych krokach". Szykuje się lawina kontroli i kar

20.10.2021 14:22
adam niedzielski
fot. JACEK DOMINSKI /REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaalarmował, że liczba zakażeń rośnie w "zatrważającym tempie". Nie wykluczył, że w najbliższym czasie będą konieczne "drastyczne kroki". Zapowiedział także, że policja ma teraz częściej karać aniżeli upominać za nieprzestrzeganie obostrzeń.

Obostrzenia epidemiczne coraz bliżej? Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział na konferencji prasowej, że "przez ostatnie dwa dni mamy do czynienia ze swoistą eksplozją pandemii". Co to oznacza w kontekście ewentualnych restrykcji?

- Jestem cały czas w kontakcie z policją. W ostatnim czasie odbyło się około 25 tys. kontroli w środkach transportu, na które szczególnie zwracamy uwagę. Wystawiono około 1,2 tys. mandatów - powiedział minister zdrowia.

Niedzielski: będziemy musieli podejmować drastyczne kroki

Niedzielski powiedział, że poprosił sanepid o łączone patrole z policją w woj. lubelskim i podlaskim, które przodują pod względem liczby nowych infekcji. - To odejście od stabilnego wzrostu - sytuacja staje się bardzo poważna, również widać to na danych o nowych hospitalizacjach - przyznał minister.

Potwierdził, że na najbliższym posiedzeniu Rady Medycznej odbędzie się dyskusja dotycząca kolejnych kroków "wobec tak drastycznego wzrostu tempa zakażeń".

- Na pewno będziemy chcieli jeszcze kilka dni poobserwować. Jeżeli te trendy, które – można powiedzieć są zatrważające – się utrzymają, no to oczywiście będziemy musieli podejmować drastyczne kroki - dodał.

RadioZET.pl