Zamknij

Nowe fakty o dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości dla fundacji ojca Rydzyka

Redakcja
24.11.2018 13:43
Ministerstwo Sprawiedliwości skomentowało informacje o dotacji dla fundacji ojca Rydzyka
fot. ostrzegamy.online (screen)

Ministerstwo Sprawiedliwości zareagowało na nowe informacje dotyczące dotacji z resortu dla fundacji Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka. "Utworzenie portalu Ostrzegamy.online to tylko część dużego projektu przygotowanego przez Fundację Lux Veritatis o.Tadeusza Rydzyka. Portal ten kosztował 15 tysięcy złotych, a nie jak podają media 416 tysięcy" – poinformowało MS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

Ministerstwo Sprawiedliwości podało, że portal Ostrzegamy.online, uruchomiony pod koniec listopada, to tylko część autorskiego projektu przygotowanego przez Fundację Lux Veritatis o.Tadeusza Rydzyka.

Według resortu cały projekt opiera się na ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, mającej służyć poprawie bezpieczeństwa i przeciwdziałaniu przestępczości. Kampania ma przede wszystkim docierać do odbiorców za pośrednictwem telewizji.

Zobacz także

"W ramach projektu zostaną wyprodukowane i wyemitowane audycje telewizyjne z udziałem prawników, psychologów i specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. Portal Ostrzegamy.online jest tylko niewielką częścią całego projektu i na jego utworzenie kosztorys projektu przewiduje nie 416 tys. zł, jak podają portale Gazeta.pl i Oko.press, tylko 15 tys. zł." - napisało Biuro Komunikacji i Promocji MS.

Projekt fundacji o. Rydzyka otrzymał wsparcie z Funduszu Sprawiedliwości w ramach V otwartego konkursu ofert. Ministerstwo podało, że brało w nim udział w sumie 28 różnego rodzaju stowarzyszeń, fundacji i organizacji społecznych, które łącznie otrzymały prawie 10 milionów złotych dofinansowania.

Zobacz także

Portal Oko.press zauważyło w swoim artykule, że "jeszcze niedawno środki z Funduszu przeznaczane były na pomoc pokrzywdzonym w wyniku przestępstw i osobom zwalnianym z więzień po odbyciu kary. Programy wsparcia przygotowywały znane organizacje, które miały ekspertów i doświadczenie w tej dziedzinie. Ale to się zmieniło. Dziś miliony złotych z Funduszu trafiają do organizacji powiązanych z PiS lub Solidarną Polską".

"Ministerstwo Sprawiedliwości uznaje publikację redakcji Oko.press za celowe i świadome wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Redakcja ta otrzymała bowiem z Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiednie wyjaśnienia, ale ich nie zamieściła w artykule" - napisało Biuro Komunikacji i Promocji MS.

Resort zapowiada podjęcie kroków prawnych i apeluje do innych redakcji o niepowielanie nieprawdziwych treści.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/PTD