Zamknij

MZ: 34 nowe zakażenia koronawirusem, wciąż 14 ofiar Covid-19

26.03.2020 09:30
Koronawirus w Polsce
fot. PAP

34 nowe zakażenia koronawirusem – poinformowało w czwartek rano Ministerstwo Zdrowia. Najwięcej pozytywnych wyników testu dotyczy województw lubelskiego i śląskiego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia przestawił najnowsze statystyki. Z wyników testów wynika, że liczba zakażonych wzrosła od początku epidemii do 1085.

Zobacz także

Resort odnotował dwa zgony pacjentów zakażonych Covid-19. To opisywany przez nas dziś pacjent z Kalisza (75 lat), który nie został jednak wpisany do statystyk (inna główna przyczyna zgonu) oraz kolejny chory ze szpitala w Koszalinie (67 lat). Sytuacja w Kaliszu jest skrajnie trudna - po decyzji sanepidu pacjenci i personel muszą opuścić lecznicę.

Resort zdrowia prostuje: O jedną ofiarę Covid-19 za dużo [AKTUALIZACJA]

Już po publikacji raportu o 15 zmarłych wskutek zakażenia koronawirusem Ministerstwo Zdrowia sprostowało podaną informację. Zmarły wczoraj we Wrocławiu pacjent był co prawda zakażony Sars-CoV-2, jednak główna przyczyna śmierci była inna. 

Nie koronawirus, a niewydolność krążeniowo-oddechowa doprowadziła do śmierci 71-latka ze szpitala we Wrocławiu. Pacjent nie był zakażony koronawirusem

- sprostowało M. Zdrowia.

RadioZET.pl/Twitter