Zamknij

Resort knebluje konsultantów medycznych. "Tak robiono w realnym socjalizmie"

30.03.2020 18:04
Krzysztof Simon
fot. screen Grażyna Wiatr Twitter

Zakaz wypowiedzi dla konsultantów medycznych na temat koronawirusa jest niedopuszczalny - ocenia profesor Krzysztof Simon, dolnośląski konsultant do spraw chorób zakaźnych. Podkreślił, że komentuje sytuację „jako obywatel i ordynator oddziału zakaźnego w szpitalu przy ul Koszarowej we Wrocławiu”.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Ministerstwo Zdrowia uzasadnia swoją decyzje tym, że zakaz ma chronić przed wydawaniem przez konsultantów sprzecznych opinii w temacie koronawirusa i Covid-19. Suchej nitki na tej interpretacji nie zostawia jednak Krzysztof Simon, konsultant ds. chorób zakaźnych.

Zobacz także

Ten zakaz jest absurdalny. To pismo narusza moje podstawowe prawa, jako obywatela. Tak robiono w realnym socjalizmie, a nawet w czasach nazistowskich. Co innego szerzenie paniki, nieprawdziwych informacji, podważanie wiarygodności władz, a co innego prezentowanie głosów pozytywnych i krytycznych ws. przygotowania 

- ocenił profesor Simon, lekarz, profesor nauk medycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Zobacz także

Zakaz skrytykowała już Naczelna Rada Lekarska, a Rzecznik Praw Obywatelskich napisał do Ministerstwa Zdrowia list, w którym poprosił o podanie podstaw prawnych wydania takiego zakazu.

RadioZET.pl/BCh