Zamknij

Czarny scenariusz dla PiS. Ekspert: Partia się rozpadnie

Redakcja
01.07.2018 11:10
Jarosław Kaczyński
fot. Damian Klamka/East News

Co czeka Prawo i Sprawiedliwość, gdy Jarosław Kaczyński odejdzie na polityczną emeryturę? Czarną wizję istnienia rządzącej partii w porannej rozmowie Radia ZET przedstawił Mirosław Oczkoś, ekspert ds. marketingu politycznego.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

– Poszedłbym tropem myślenia mec. Jana Olszewskiego, że jeśli Jarosław Kaczyński nie będzie mógł z jakichś powodów być szefem PiS-u, to PiS się rozpadnie – mówi w Radiu ZET Mirosław Oczkoś, ekspert ds. marketingu politycznego.

PiS bez Kaczyńskiego 

Oczkoś uważa, że na polskiej scenie politycznej nie ma polityka, który mógłby zagrozić Jarosławowi Kaczyńskiemu. Podkreśla jednak, że obóz Zjednoczonej Prawicy tworzą trzy partie, o czym często się zapomina. – Tam są ambicje i pana Ziobry i pana Gowina. Jeżeli Jarosław Kaczyński kogoś namaści to nie znaczy, że on zostanie, formalnie tak, ale to trzeba zdobyć jeszcze w boju – zauważa ekspert ds. marketingu politycznego.

Zobacz także

Oceniając sytuację wewnątrz partii rządzącej, przyznaje, że na partyjnego ideologa kreowany jest Joachim Brudziński, ale w Sejmie rządzi wicemarszałek Ryszard Terlecki.

– Marek Kuchciński jest figurantem, który nie radzi sobie ze stanowiskiem. Marszałek, który ma autorytet nie musi wyłączać mikrofonu, skracać posłom wypowiedzi do 30 sekund czy zabierać pieniędzy. To jest kompromitacja i rzeczy, które pokazują jego słabość, a nie siłę  – podkreśla w Radiu ZET Mirosław Oczkoś.

RadioZET.pl/DG