Zamknij

"Wprost". Poseł KO ma odejść do Hołowni. "Rozmawialiśmy, jestem pod wrażeniem"

19.04.2021 08:19
Mirosław Suchoń
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Mirosław Suchoń ma odejść z Koalicji Obywatelskiej do koła poselskiego Polska 2050 - donosi "Wprost". Według ustaleń gazety, parlamentarzysta spotkał się już z liderem ruchu Szymonem Hołownią. 

Mirosław Suchoń to pochodzący z Bielska-Białej polityk, który w ławach sejmowych zasiada od 2015 roku. W poprzedniej kadencji wybrany został z listy Nowoczesnej, w 2019 roku startował jako kandydat Koalicji Obywatelskiej i w jej klubie znalazł się po wyborach.

Mirosław Suchoń przejdzie do ruchu Hołowni? "Wprost" podaje nieoficjalne informacje

Jak jednak informuje "Wprost", Suchoń ma w najbliższym czasie zmienić barwy polityczne i przejść do Polski 2050 Szymona Hołowni. Sam zainteresowany nie potwierdza transferu, ale w rozmowie z gazetą poinformował, że kontaktował się z liderem ruchu.

Mogę potwierdzić, że spotkałem się z Szymonem Hołownią. Rozmawialiśmy i jestem pod dużym wrażeniem 

Mirosław Suchoń

Polska 2050 powstała z inicjatywy Szymona Hołowni, dziennikarza i prezentera telewizyjnego, który w 2020 roku wystartował w wyborach prezydenckich. Nie wszedł do II tury, ale zdobył prawie 14 proc. głosów. Dziś jego ugrupowanie zajmuje 2 lub 3 miejsce w sondażach parlamentarnych.

Koło poselskie Polska 2050 liczy obecnie cztery osoby. To Hanna Gill-Piątek, Joanna Mucha, Paulina Hennig-Kloska i Tomasz Zimoch. Hołownię wspiera także senator niezależny Jacek Bury (w 2019 startował jako kandydat KO). 

RadioZET.pl/wprost.pl