Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Miś Uszatek w koszulce z napisem "konstytucja". Akcja pod lupą policji

05.08.2018 14:26
xxx wiadomosci

Policja w Łodzi bada, czy doszło do znieważenia pomnika ''Misia Uszatka'' poprzez nałożenia na niego koszulki z napisem Konstytucja.

Miś uszatek fot. Facebook screen/Katarzyna Knapik

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

28 lipca Komitet Obrony Demokracji zawiesił na pomniku śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie koszulkę z napisem "Konstytucja, Jędrek". W czwartek policja zatrzymała mężczyznę, który baner w kształcie koszulki z napisem "Konstytucja" założył na pomniku Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik w rozmowie z reporterem Radia ZET uznał, że ''to głupia akcja''. - Policja ma prawo prowadzić w tej sprawie działania - dodał.

Komitet Obrony Demokracji zapewnił, że intencją nie było znieważenie pomnika ani samego Lecha Kaczyńskiego, lecz zamanifestowanie przywiązania do ustawy zasadniczej.

W reakcji na działania organów ścigania i "w akcie obywatelskiego sprzeciwu" działacze KOD zawiesili wdzianka z napisem "Konstytucja" na rzeźbach i pomnikach w wielu miastach kraju, m. in. na warszawskiej syrence i rzeźbie smoka wawelskiego w Krakowie.

RadioZET.pl/mdi,DG 

Oceń