Zamknij

„Misiek” zatrzymany. Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe

Redakcja
27.09.2018 17:50
„Misiek” zatrzymany. Poszukiwany za przestępstwa narkotykowe
fot. one photo/Shutterstock

Policjanci zatrzymali Pawła M., pseudonim "Misiek"; mężczyzna był poszukiwany m.in. w związku z popełnieniem szeregu przestępstw narkotykowych - poinformowała zastępca Prokuratora Generalnego Beata Marczak. Paweł M., uważany za lidera małopolskich kibiców ukrywał się we Włoszech.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Beata Marczak poinformowała, że Paweł M. został zatrzymany w czwartek w miejscowości Cassino na południe od Rzymu. Wiadomo, że posługiwał się fałszywym polskim dowodem osobistym. Do jego zatrzymania miała doprowadzić wielomiesięczna współpraca pomiędzy krakowskimi "łowcami cieni" oraz włoską policją.

Zobacz także

Przebywa we włoskim areszcie

- Będziemy się starali jak najszybciej doprowadzić do sprowadzenia tego pana do Polski. Na pewno w grę będzie wchodziło zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym, chociażby z tego powodu, że istnieje obawa, iż pozostawiony na wolności ucieknie - podkreśliła Marczak.

Zobacz także

Zastępca Prokuratora Generalnego zaznaczyła, że współpraca ze stroną włoską układa się "bardzo dobrze". - Liczymy, że bardzo szybko zostanie przetransportowany do Polski - zaznaczyła Marczak.

Zobacz także

Paweł M. przebywa we włoskim areszcie.

W maju za 39-letnim Pawłem M. ps. "Misiek" lub "Gruby" Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie wystawił list gończy. „W związku z podejrzeniem o popełnienie szeregu przestępstw narkotykowych" Pawła M. szukali policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji.

RadioZET/PAP/JZ