Zamknij

Narodowcy chcą delegalizacji PO i Nowoczesnej. Jest wniosek do Zbigniewa Ziobro

Redakcja
30.01.2019 15:44
Narodowcy chcą delegalizacji PO i Nowoczesnej. Jest wniosek do Zbigniewa Ziobro
fot. PAP

Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy wnioskują do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o delegalizację Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Według MW i RN partie te próbują nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli jaką są działacze narodowi.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

"Przygotowaliśmy jako stowarzyszenie wniosek do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro o delegalizację partii politycznych: Platforma Obywatelska i Nowoczesna" - oświadczył w środę na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch.

Zobacz także

Według niego PO i Nowoczesna to partie polityczne, które "non stop naruszają przepisy istniejącej w Polsce konstytucji". "Swoimi działaniami, ale też wystąpieniami, które licznie przeprowadzają, jak chociażby wystąpienie pana Grzegorza Schetyny, nawołują do nienawiści i nieakceptowania poglądów, które są żywe w polskim społeczeństwie i polskim narodzie" - podkreślił Marzoch.

Lider PO Grzegorz Schetyna podczas sobotniej konwencji "Kobieta, Polska, Europa" mówił: "Będziemy domagać się bezwzględnego ścigania każdego przypadku stosowania gróźb i mowy nienawiści. Do skutku będziemy żądać delegalizacji Młodzieży Wszechpolskiej i wszystkich organizacji nawołujących do agresji".
Narodowcy i Korwin-Mikke łączą siły. Będzie wspólna lista do europarlamentu. „Do diabła z Unią”

Zdaniem Marzocha posłowie PO i Nowoczesnej jawnie nawołują "do tego, żeby po prostu eliminować z życia publicznego i nie dopuszczać do głosu dużej części obywateli jaką są działacze narodowi i poglądy, które oni głoszą".

Dodał, że partie te wielokrotnie nie przestrzegały prawa. "Dobrze wiemy ile afer za czasów rządów PO w Polsce miało miejsce, dobrze znamy aferę m.in Amber Gold, dobrze znamy wtargnięcia do redakcji niektórych gazet, aferę taśmową" - wyliczał Marzoch.

"PO i Nowoczesna pokazują hipokryzję"

"My jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem legalnie działającym w Polsce. Jesteśmy stowarzyszeniem, które w żaden sposób nie łamie konstytucji, które w żaden sposób nie łamie żadnej z obowiązujących ustaw. Nawoływanie do delegalizacji naszego stowarzyszenia, a także innych stowarzyszeń jest po prostu próbą ograniczenia wolności obywatelskich i swobód obywatelskich" - ocenił rzecznik MW. "PO i Nowoczesna swoimi wnioskami o delegalizację Młodzieży Wszechpolskiej pokazuje tylko swoją hipokryzję i to, że chce zamknąć usta swoim przeciwnikom politycznym, którzy są po prostu dla nich niewygodni" - dodał Marzoch.

Kaja Godek wystartuje do europarlamentu. "Głos na PiS to głos za aborcją"

Obecny na konferencji prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki powiedział, że "ci, którzy tak chętnie krzyczą +konstytucja+ i tak powołują się na prawa obywatelskie powinni zacząć po prostu ich przestrzegać". "Dążenie do eliminowania niechętnych sobie głosów w przestrzeni publicznej nie mieści się w obecnym ładzie konstytucyjnym Polski, dlatego te wnioski powinny być przez prokuratora generalnego rozpatrzone i powinny się odpowiednie organy nad nimi po prostu pochylić" - mówił Winnicki.

RadioZET.pl/PAP/BM