Zamknij

Mnichów: Parafianie oskarżają proboszcza o pobicie wikarego

Redakcja
25.06.2018 18:44
Mnichów: Parafianie oskarżają proboszcza o pobicie wikarego
fot. Shutterstock

Parafianie z miejscowości Mnichów (woj. świętokrzyskie) zarzucają proboszczowi pobicie wikariusza. Twierdzą też, że w ich obecności starszy ranką duchowny wyzywał młodszego.Jak informuje portal echodnia.eu wikary miał pojawić się na niedzielnej mszy cały poobijany. 

Poobijany wikary pojawił się w niedzielę rano w kościele w Mnichowie z zamiarem odprawienia mszy świętej. Parafianie twierdzą, że to nie pierwszy raz i podejrzewają proboszcza o przemoc wobec młodego duchownego. Na miejsce wezwano policję. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

- Domagamy się, by ksiądz proboszcz opuścił parafię jeszcze dzisiaj i oddał pieniądze w wysokości 3700 złotych, które zebrał na bierzmowanie. Ma się ono odbyć w środę – mówili parafianie w rozmowie z portalem echodnia.eu. 

Jak mówi w rozmowie z WP starsza sierżant z Jędrzejowa, 30-letni wikary nie zdecydował się na złożenie wyjaśnień w tej sprawie. Funkcjonariusza tłumaczy, że z tego względu rola policji w sporze między duchownymi się kończy. Nie było bowiem zawiadomienia o przestępstwie. 

Zobacz także

Parafianie nie dają jednak za wygraną i zgromadzili się pod kościołem w geście protestu, po tym jak miejsce opuściła policja. Rozeszli się po kilku godzinach. Uważają, że wikary boi się proboszcza, gdyż ten jest wyższy rangą. 

Ks. Mirosław Cisowski, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej w Kielcach w rozmowie z WP nazwał tę sprawę "przykrą". Zdradził, że proboszcz zostanie najprawdopodobniej przeniesiony, ale decyzja nie została jeszcze podjęta. 

RadioZET.pl/echodnia.eu, wp.pl/KM

C