Zamknij

Rekordowy spadek wpływów z policyjnych mandatów. Powodem protest mundurowych [News Radia ZET]

Redakcja
19.10.2018 09:44
Policja
fot. Wojciech Stróżyk/East News

Rekordowy spadek wpływów z policyjnych mandatów – ustaliło Radio ZET. We wrześniu 2018 roku to ponad 41 milionów złotych mniej niż w tym samym okresie w ubiegłym roku. Policjanci w związku z protestem od lipca znacznie częściej wystawiają tylko pouczenia.

Wpływy z mandatów we wrześniu 2017 roku wyniosły 58,7 milionów złotych, a za wrzesień 2018 tylko 17,1 milionów. Rok temu policjanci wystawili prawie 420 tysięcy mandatów, a w analogicznym okresie tego roku zaledwie ponad 72 tysiące.

Zobacz także

Spadek odnotowano już miesiąc wcześniej, w sierpniu w porównaniu z rokiem ubiegłym wpływy były mniejsze o 25 milionów złotych. Dane te pochodzą z I Urzędu Skarbowego w Opolu.

Policyjni związkowcy komentują, że „to pokazuje skalę protestu i determinację, z jaką walczą o podwyżki w mundurówce. Chcą 650 złotych na każdego funkcjonariusza”. We wtorek mają się spotkać z szefem MSWiA Joachimem Brudzińskim. Zabiegają o to, żeby przed spotkaniem wysłał im swoje propozycje zakończenia sporu płacowego. Na razie nie mają odpowiedzi na pismo w tej sprawie.

RadioZET.pl/MP