Zamknij

Mocne słowa Saryusz-Wolskiego. Oskarża opozycję o donoszenie na Polskę

Redakcja
04.03.2017 21:03
JSW
fot. PAP/EPA

Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania przeciw niemu sankcji. Nie po to wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej - napisał na Twitterze Jacek Saryusz-Wolski, kandydat polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej.

Zagłosuj

Czy Jacek Saryusz-Wolski ma szansę zastąpić Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej?

Liczba głosów:

MSZ poinformowało w sobotę, że rząd polski proponuje kandydaturę Saryusz-Wolskiego, który od 2004 r. był europosłem PO (w sobotę decyzję o wykluczeniu go z ugrupowania podjął zarząd Platformy) na szefa Rady Europejskiej. Jak podało w swoim komunikacie biuro rzecznika prasowego MSZ, kandydatura została przedstawiona MSZ Malty, która od stycznia sprawuje półroczną prezydencję w Radzie UE.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Wcześniej rzecznik PiS Beata Mazurek poinformowała, że komitet polityczny PiS podjął uchwałę, która zobowiązuje premier Beatę Szydło do sprzeciwienia się kandydaturze Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europejskiej.

Informacja o zgłoszeniu kandydatury Saryusz-Wolskiego na szefa Rady Europejskiej spotkała się ze zdecydowaną reakcją PO. Zarząd Platformy Obywatelskiej na wniosek przewodniczącego partii Grzegorza Schetyny zdecydował o wykluczeniu Saryusz-Wolskiego z jej szeregów.

"Nie akceptuję donoszenia na własny kraj i popierania przeciw niemu sankcji. Nie po to wprowadzałem Polskę do Unii Europejskiej" - napisał Saryusz-Wolski.

Saryusz-Wolski był w przeszłości m.in. pełnomocnikiem rządu ds. integracji europejskiej i pomocy zagranicznej oraz sekretarzem Komitetu Integracji Europejskiej.

RadioZET.pl/PAP/DG