Morawiecki: Nie przyszliśmy do polityki dla pieniędzy

Redakcja
15.06.2018 22:58
Morawiecki
fot. PAP/EPA

Przyszliśmy do polityki, żeby zmieniać państwo na bardziej uczciwe, żeby odciąć klientelizm i korporacjonizm; nie przyszliśmy do polityki dla pieniędzy - oświadczył w piątek premier Mateusz Morawiecki. Pokazaliśmy, że można bronić dobrego imienia Polski oraz jej interesów - dodał.

Morawiecki powiedział w wystąpieniu na XIII Zjeździe Klubów "Gazety Polskiej", że dzisiaj obóz rządzący stanął "w momencie krytycznym".

Zobacz także

- Nasi przeciwnicy polityczni pozbierali się, spojrzeli po sobie, odszukali swoje odwody i ten zwornik, który gdzieś tam znajduje się - nie w jednej zresztą postaci, nie w jednym pokoju, ale w dobrze rozumiejącej swoje interesy grupie, która broni tych interesów - przystąpił do kontrnatarcia, w kilku wymiarach, ale zdecydowanie atakując przede wszystkim nasze silne strony - mówił szef rządu.

Według premiera, rządzący muszą w pierwszej kolejności zdać sobie sprawę z tego, jaki jest "plan strony przeciwnej", aby móc na niego odpowiedzieć "właściwymi działaniami".

Mówił, że należy wykorzystać dojście przez PiS do władzy tak, aby obóz rządzący mógł kontynuować zmiany.

- My odnieśliśmy zwycięstwo, pokazaliśmy, że można Polskę budować według innego scenariusza - patriotycznego, oszczędnego, gospodarnego (...), jednocześnie z dumą bronić dobrego imienia Polski na arenie międzynarodowej i bronić interesu Polski - powiedział Morawiecki.

Zobacz też: