Zamknij

Morawiecki: Polska musi być na tyle silna żeby odstraszała swoich przeciwników

Redakcja
28.04.2018 20:17
Morawiecki
fot. East News/Andrzej Hulimka

Polska musi być na tyle silna żeby odstraszała swoich potencjalnych przeciwników – powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę podczas spotkania w Pelplinie (Pomorskie).

Polska musi być na tyle silna żeby odstraszała swoich potencjalnych przeciwników - oby ich nigdy nie było - ale nasza historia uczy nas, że może być różnie – podkreślił prezes rady ministrów mówiąc o bezpieczeństwie zewnętrznym kraju.

- Z naszym najważniejszym sojusznikiem, zresztą nie wiem czy widzieliście, dzisiaj prezydent USA Donald Trump podczas konferencji z kanclerz Angelą Merkel powiedział o Polsce, że Polska jest bardzo dobrym wzorem kraju członkowskiego NATO ze względu na odpowiednie wydawanie środków na politykę obronną. To też jest symboliczne - ocenił.

-To w naszych czasach podnieśliśmy te wydatki na tyle, że mogliśmy się do tej wielkości zakwalifikować, bo wcześniej wydatki były liczone zgodnie z metodologią krajową, a teraz są liczone wg. metodologii NATO i to jest różnica prawie 5 mld zł -– tłumaczył. - Mogliśmy wejść do tej najlepszej, elitarnej grupy państw NATO, która kupuje najlepszy sprzęt - dodał.

Zaznaczył, że "codziennie trzeba też dbać o bezpieczeństwo wewnętrzne".

- Funkcjonariusze CBA i ABW 'bardzo mi pomagal' jak byłem ministrem finansów przy uszczelnianiu systemu podatkowego - dodał. Powiedział, że "symbolem poprzedniej epoki było zamykanie posterunków  policji".

- Z 817 posterunków 400 zostało zamkniętych czyli połowa - dziś są one odtwarzane - zaznaczył Morawiecki.

Zobacz też:

Źródła w UE: Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi Parlament Europejski

Premier: redukujemy obciążenia małych firm. Chcemy zachęcić szarą strefę do płacenia podatków

RadioZET.pl/pap/maal