Zamknij

Morawiecki chce podatku za umorzone długi. Wystawiają PIT-y 30 tys. warszawiakom

Redakcja
10.02.2017 10:37
Mateusz Morawiecki
fot. East News

30 tys. warszawiaków zapłaci podatek od długu, który wcześniej umorzył ratusz. Zapłacą wszyscy, którym umorzono niezapłacony czynsz czy nawet mandat za brak biletu w autobusie. Decyzję podjęto po otrzymaniu pisma z resortu finansów.

Rusza wielka akcja wystawiania 30 tysiącom Warszawiaków PIT-ów z wyliczeniem podatku za umorzone długi. Stołeczny ratusz podjął taką decyzję po otrzymaniu ostatecznego pisma z Ministerstwa Finansów. Kto dokładnie będzie musiał zapłacić podatek?

Zagłosuj

Podatek za umorzone długi to?

Liczba głosów:

Wszyscy, którym ratusz, spółki miejskie czy urzędy dzielnicowe umorzyły niezapłacony czynsz lub mandat za brak biletu w komunikacji miejskiej. Ratusz dwa razy pytał resort Mateusza Morawieckiego, jak rozumieć wydana w ubiegłym roku zmianę interpretacji prawnej.

- Ministerstwo odpowiedziało tak wymijająco, że z pierwszej analizy prawnej, którą przygotowaliśmy wynika, że musimy te PIT-y wysłać - tłumaczył w rozmowie z Radiem ZET wiceprezydent Michał Olszewski.

Argumenty resortu poznają sami opodatkowani, kiedy tylko otworzą kopertę. Ratusz do wysyłanych PIT-ów dołączy kopię pisma z ministerstwa. Jedyna dobra wiadomość jest taka, że będzie chodzić wyłącznie o długi umorzone w 2016 roku. A chodzi o ogromne pieniądze. Tylko w ubiegłym roku stołeczny ratusz umorzył ponad 12 mln złotych długów.

Radio ZET/MAG/MaAl